1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bahçesaray'da Öğrenciler 'Tekne Orucu' Tuttu
Bahçesaray'da Öğrenciler 'Tekne Orucu' Tuttu

Bahçesaray'da Öğrenciler 'Tekne Orucu' Tuttu

VAN'ın Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen değerler eğitimi projesi kapsamında öğrenciler "tekne orucu" tuttu.

A+A-

VAN'ın Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen değerler eğitimi projesi kapsamında öğrenciler "tekne orucu" tuttu. Sahura aileleri tarafından kaldırılan öğrenciler öğlen ezanının okunmasıyla hep birlikte oruç açtı.

Osmanlı'da çocukları oruca alıştırmayı amaçlayan "tekne orucu" Van'ın Bahçesaray İlçesi'ndeki okullarda başladı. Değerler eğitimi projesi kapsamında Mirhasan İlkokulu'nda "tekne orucu" projesinin uygulandığı ilk gün öğrencilerle bir araya gelen Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kasım Erva, oruç tutmanın faydalarını anlattı.

Ramazan ayının bereketli bir ay olduğunu ve orucun da bedene sıhhat verdiğini belirten Mehmet Kasım Erva, şunları söyledi:

"Oruç, insanları dünyada kötülüklerden sakındıran, ahirette de cehennem azabından koruyan ve günahların bağışlanmasına vesile olan bir ibadettir. Amacımız öğrencilerimize bu ramazan ayı maneviyat iklimini yansıtmaktır. Değerler eğitimi kapsamında Okullarımızda başlattığımız tekne orucu öğrencilerimiz arasında yoğun ilgi gördü. Öğrencilerimiz kendi aralarında oruç tutmayı teşvik edici rol üstlendi. Bu durum bizim için kazanılmış bir değerdir. Bu değerlerin küçük yaşlarda verilmesi çocuklarda ileriki yıllarda alışkanlık haline gelmektedir. Bu uygulamamız diğer okullarda da sürecek."

FOTOĞRAFLI

Bahçesaray'da Öğrenciler 'Tekne Orucu' Tuttu

Bahçesaray'da Öğrenciler 'Tekne Orucu' Tuttu

Bahçesaray'da Öğrenciler 'Tekne Orucu' Tuttu

DHA

Bu haber toplam 44 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

DİKKAT:Tüm yapılan yorumların yasal sorumluluğu yazan okurumuza aittir. Yorumların yazıldığı İp adresleri saklanmaktadır.